چگونه رابطه خود را زنده نگه داریم ؟؟

زمزمه رکود و يکنواختي از ارتباط شما به گوش مي رسد؟

احسـاس مـي کنيد کـه ارتـباطــتان با بيم زوال روبـروست؟

تصور ميکنيد که هر روز بالاجبار، ملزم بـه تکرار کارهاي روز گذشته هستـيد؟

لازم نيست از اين تفکرات خود احساس بدي بگيريد . مطـمئـن بـاشيد که در اين ميان تنها نيستيد . افـراد خيـلي سـاده و بـدون اينـکه اصـلاً تصـورش را بــکنند ، گـرفتار يـک ارتباط روتين مي شوند . در پي اين يکنواختي ، ملال و دلزدگي و خستگـي نـيز وارد رابـطه مـي شوند ؛ اما نگران نباشيد چرا که مي توانيد به سادگي شور و حرارات اوليـه را بـه زنـدگي عاطفي خود بازگردانيد. انجام اين کـار آنقدرها هم که فکرش را مي کنيد دشوار نيست.

توجه خود را به اين مسئله معطوف کنيد که اولين چيزي که مدت ها پيش شما را به طرف مقابل جذب کرد چه چيزي بود؟ شايد لبخندهاي مليح و يا چشمان گيرا و قهوه اي اش. اين خصوصيات هنوز هم در فرد موردنظر وجود دارند، فقط بايد آنها را مجدداً کشف کنيد. يادآوري خصوصيات ويژه کسي که دوستش مي داريد موجب مي شود مجدداً شور و حرارات به رابطه ي شما بازگردد. در کنار هم بنشينيد و در مورد نحوه آشنايي و يا اولين برخوردي که با يکديگر داشتيد گفتگو کنيد. يادآوري، آن دسته از خاطرات خاموش را تحريک مي کند که اگر بيدار شوند در نتيجه احتمال وقوع مجدد آنها نيز افزايش پيدا خواهد کرد.


به اين موضوع فکر کنيد که شما دو نفر قبل از اينکه درگير فرزند، شغل، پرداخت صورت حساب ها و ساير الزامات زندگي رومزه شويد چگونه وقتتان را با هم صرف مي کرديد؟ شايد بعد از ظهرها قدم مي زديد و در مورد اينکه در آينده قصد داريد چه کارهايي انجام دهيد با هم صحبت مي کرديد. شايد در کنار هم مي نشستيد و يواشکي از هم بوسه مي دزديديد. چه کسي مي گويد که ديگر نمي توانيد يک چنين کارهايي را انجام دهيد. شايد لازم باشد که برنامه هاي کاري، فعاليت هاي مربوط به بچه ها و همچنين ساير کارهاي ديگر را زمانبدي دقيق تري کنيد تا براي انجام امور دو نفره وقت بيشتري پيدا کنيد. اين زمان بايد يک زمان با کيفيت باشد که فقط شما دو نفر در کمال آرامش در کنار هم قرار بگيريد.


اگر هميشه اجازه بدهيد که الزامات زندگي روزمره شما را درگير خود کنند، هيچ گاه قادر نخواهيد شد که زندگي رمانتيک از دست رفته ي خود را از نو باز آفريني کنيد. بايد انجام اين کار را به عنوان اولين اولويت زندگي خود قرار دهيد. يکي از شما دو نفر بايد استارت اين کار را بزند و چه اشکالي دارد که آن يک نفر شما باشيد. براي اينکه اوقات خوشي را در کنار همسرتان صرف کنيد مجبور نيستيد که هزينه هاي هنگفتي صرف کنيد.

البته شايد بد نباشد ترتيب يک شام رمانتيک در يک رستوران را بدهيد و اگر اين رستوران همان جايي باشد که در روزهاي اول آشنايي هميشه با هم به آنجا ميرفتيد که چه بهتر! همچنين مي توانيد چند ساندويچ درست کنيد و سبد پيک نيک را آماده کرده به پارک و يا ساحل برويد و از وجود هم لذت ببريد. مهم اين است که شما دو نفر با هم هستيد، حال هر جايي که برويد مهم نيست.


زندگي همه افراد شلوغ شده و مشغله هاي کاري افزايش پيدا کرده اند. هميشه جلسات فوري بعد از ظهر، کلاس هاي فو ق برنامه کودکان، خريد خانه و يا ساير برنامه هايي که بايد در آنها شرکت کنيد، وجود دارند به همين دليل خيلي مهم است که بتوانيد هر روز براي هم وقت بگذاريد، حتي اگر اين زمان به چند دقيقه محدود شود. در طول اين مدت شما مي توانيد انسجام في ما بين خود را استحکام بخشيد. بد نيست در مورد اين مطلب که روز خود را چگونه سپري کرده ايد با هم مشورت و گفتگو کنيد و زماني هم که در حال صحبت کردن با هم هستيد واقعاً به حرف هاي طرف مقابل گوش کنيد. نسبت به زندگي فردي شريک زندگيتان ابزار علاقه کنيد. بايد او را متوجه کنيد که نحوه سپري کردن اوقاتش براي شما مهم است.


به صورت فيزيکي نسبت به معشوقه خود ابراز احساس کنيد. هر روز صبح را با در آغوش گرفتن آغاز کنيد و با بوسيدن به پايان برسانيد. زمانيکه در حال عبور از خيابان، پياده رو و يا بازار هستيد، دست هاي همديگر را بگيريد. هر زمان که وقت پيدا کرديد يکديگر را در آغوش گرفته و بفشاريد. در هر زمان نگاهتان را به هم بدوزيد، لبخند بزنيد و با چشمک قول کارهايي که بعداً مي خواهيد انجام بدهيد را به هم بدهيد.


به خاطر داشته باشيد که بايد با هم بخنديد. به هر حال اين امر کاملاً طبيعي است که زن و شوهر در طول زندگي خود به مشکلاتي برخورد مي کنند و ناراحتي ها و دلخوري هاي ميانشان بوجود مي آيد؛ اما اگر بر روي مشکلات کار کنيد، مطمئن باشيد که مي توانيد عشق و سرزندگي را به زندگي خود بازگردانيد.

فراموش نکنيد که بايد به يکديگر اعتماد داشته باشيد. شريک شما بايد در عين حال بهترين دوستتان هم باشد، پس ترس ها و نگراني هايتان را با او در ميان گذاشته و به طور کامل به او اطمنيان داشته باشيد.

تنها بازگو کردن مشکلات زندگي و در ميان گذاشتن آنها با شريک زندگيتان به شما کمک مي کند که احساس کنيد کسي هست که دوستتان مي دارد و حافظ و حاميتان مي باشد.

شما و همسرتان مي توانيد شور و نشاط را مجدداً به زندگي خود باز گردانيد. کار زيادي نمي خواهد فقط کافي است برنامه ريزي دقيقي داشته باشيد. اگر موفق شويد مطمئن باشيد که مي توانيد به عشق حقيقي دست پيدا کرده و به راحتي احساسات خود را به ديگري منتقل کنيد.

 


امیدوارم این مطلب بدردتون بخوره (;                 مدفایلز 


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *