۵ راه ساده براي خاتمه دادن به اختلافات و مرافعات

 

آيا مي توان دوباره به وضع سابق برگشت؛ يعني همه چيز دوباره مثل روز اول آشنايي يا روز اول عاشق شدنمان شود ؟

پاسخ اين است: شما نمي توانيد براي تمام عمر عاشق شويد. بالاخره يک روز مي آيد که از عشق بيرون مي آييد. تغيير تنها مسئله دائمي و ثابت در دنياست. زندگي هميشه آنطوري که هست نمي ماند.

به دليل همين تغيير است که زندگي هميشه زيبا است.

اما به خاطر ايمانتان مي توانيد تا پايان عمر کنار هم بمانيد.

براي اينکه رابطه تان را بادوام نگه داريد، بايد ياد بگيريد چطور به دعواها و مشاجراتتان پايان داده و اختلافات را از ميان برداريد.

۱٫ مراقب اوقاتي باشيد که مي خواهيد با قدرت هر چه تمامتر حرف خودتان را به کرسي بنشانيد.

از بحث کردن با او درمورد اينکه کجا مي رود و کجا مي آيد، چرا براي بچه ها به اندازه کاف يوقت نمي گذارد، چرا آنطور که شما دوست داريد جلوي دوستانتان رفتار نمي کند، چرا مدل موهايش را آنطوري درست مي کند و از اين قبيل، خودداري کنيد.

بايد بفهميد که با اين کارها فقط مي خواهيد همسرتان را آنطور که خودتان دوست داريد بسازيد، نه طوري که خودش دوست دارد زندگي کند.

۲٫ بدانيد که وقتي احساس آزردگي يا رنجيدگي مي کنيد، اين احساس واکنش خودتان است.

يک روز صبح ممکن است با حس ناراحتي به سر کار برويد، يا به خاطر يک تجربه بد، احساس کنيد که اعتماد به نفستان به شدت پايين آمده است.

همسرتان جلو مي آيد و در آغوشتان مي گيرد، و بعد حس خوبي نسبت به خودتان پيدا مي کنيد.

اما امروز نه. امروز دچار ترديد، اضطراب و ناامني درمورد خودتان شده ايد و عمل همسرتان را اشتباه مي گيريد و ناراحت مي شويد. اينجاست که دعواها و قهر کردن ها شروع مي شود.

پس يادتان باشد. اگر احساس مي کنيد از نظر عاطفي ناراحت و آزرده خاطر هستيد، همه اش به خاطر رفتار و حرف هاي ديگران نيست، به رفتار و واکنش خودمان هم بستگي دارد.

۳٫ به خودتان يادآور شويد که قدرت متوقف کردن همه چيز را داريد.

اگر دوست داشته باشيد با واقعيت روبه رو شويد و واکنشي درست و مناسب انتخاب کنيد، مطمئناً خواهيد توانست رابطه تان را با همسرتان بادوام نگه داريد.

اين را هميشه به ياد داشته باشيد: هيچ کس به مسائل آنطور که واقعاً هست واکنش نشان نمي دهد، بلکه به تصاوير و افکاري از آن مسئله که ساخته و پرداخته خودشان است واکنش نشان مي دهند.

اکثر اوقات، رفتار و واکنش هاي همسر شما واقعاً به منظور ناراحت کردن يا دلسرد کردن شما نيست، فقط به اين دليل است که او آن مسئله يا مشکل را به طريقي متفاوت از شما مي بيند و درک مي کند.

هميشه از خودتان بپرسيد، چرا او (همسرتان) اينطور رفتار کرده است؟

۴٫ نظرات خودتان را به واقعيت نچسبانيد.

واقعيت: خانمتان مي خواهد کمي آزادي بيشتري داشته باشد و کمي از شما فاصله بگيرد.

نظر شما: رابطه ما ديگر هيچ اهميتي براي او ندارد.

واقعيت: دوست پسرتان غذايي که خودش دوست دارد را سفارش مي دهد.

نظر شما: او هيچوقت فکر نمي کند که من امروز دوست دارم چه بخورم.

واقعيت: شوهرتان از سر کار که برمي گردد لباسهايش را روي تخت ولو مي کند.

نظر شما: اين کار را عمداً براي اذيت کردن من انجام مي دهد. با اين طور فکر کردن آشوبي راه مي اندازيد. همين مسائل پيش پا افتاده است که منجر به جر و بحث و دعواهاي شديد مي شود.

از خودتان بپرسيد، آيا داريد به نظرات خودتان واکنش مي دهيد؟

۵٫ با خودتان تمرين کنيد که بتوانيد همسرتان را با شخصيت خود تحت تاثير قرار دهيد.

يک چيز را مي دانيد؟ خيلي از آدم ها خودشان را آنقدر پست و ناتوان مي بينند که فکر مي کنند نمي توانند يک دعوا و مرافعه با همسرشان را حل کنند.

پس چه مي کنند؟ به اين دعوا و مشاجره همينطور ادامه ميدهند.

فقط کافي است به خودتان يادآور شويد که دو نفر آدم متفاوت، ممکن است به شکل متفاوتي به يک مسئله نگاه کنند. اگر ديديد که به خاطر يک مسئله خيلي کم اهميت به دعوا و مشاجره ادامه مي دهيد، تصميم بگيريد که همان موقع اين بحث الکي را متوقف کنيد. با خودتان بگوييد که ارزشش را ندارد به خاطر موضوع به اين کم اهميتي، رابطه فوق العاده خودتان را خراب کنيد.

“يادتان باشد، يک رابطه لزوماً به اين معنا نيست که هيچوقت نبايد با طرف مقابلتان بحث و دعوا داشته باشيد. مهم اين است که بتوانيد سريع از اين مشاجرات بيرون آمده و رابطه تان را از سر بگيريد.”

 

 


مدفایلز  بانک فایل های پزشکی


 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *