صحبت درباره روابط عاشقانه گذشته: صحيح يا غلط

 

ترديدي وجود ندارد که خانم ها نسبت به آقايون خيلي بيشتر صحبت مي کنند. معمولاً خانم ها هميشه در پي آن هستند که همسرشان در مقابل آنها احساساتش را ابراز کند و هر چه در دل دارد را بر زبان بياورد. اين در حالي است که آقايون ترجيح مي دهند خانم دست از سرشان بردارد و آنها را تنها بگذارد. به هر حال زماني که نوبت به گفتگوي باز ميان زوجين مي رسد، صحبت کردن در مورد “نامزد قبلي” و يا روابطي که هر يک از طرفين در گذشته تجربه کرده اند، مي تواند تاثيرات مهمي بر روي رابطه بگذارد.

زمانيکه دو نفر قصد آن را دارند که در کنار هم يک رابطه ي قوي و پويا را ايجاد نمايند، درست نيست که همواره صحبت از يک نفر ديگر در ارتباط آنها به ميان کشيده شود؛ اما باز هم بايد به اين سوال پاسخ داد:

” اگر يکي از طرفين مرتباً در مورد رابطه ي قبلي خود صحبت مي کند، آيا اين بدان معناست که او در حال حاضر از ارتباطي فعلي اش ناراضي است ؟ ”

به هر حال بروز احساساتي نظير حسادت، سوء ظن، و شک و ترديد اجتناب ناپذير است. طرف ديگر همواره به اين مسئله فکر مي کند که به چه علت شريک او تا اين حد از نامزد قبلي خود براي او تعريف مي کند . اما ايا اگر کسي در مورد روابط قبلي خود صحبت کند به راستي بدان معناست که از ارتباط فعلي خود ناراضي است ؟

به اين سوال نمي توان يک جواب “بله” و يا “خير” قطعي گفت. هر ارتباطي متفاوت است و از اين مهمتر همه ي انسان ها نيز با هم فرق مي کنند. فقط به اين خاطر که شريک شما مرتباً در مورد نامزد قبلي اش با شما صحبت مي کند نمي توانيد مطمئن شويد که تمايل دارد مجدداً رابطه ي خود را با فرد مورد نظر از سر بگيرد.

در يک چنين شرايطي ممکن است شخص تصور کند که چون شريکش دائماً از رابطه ي قبلي خود تعريف مي کند، بنابراين به ارتباط گذشته بيش از ارتباط فعلي علاقمند بوده است. اما لزوماً صحبت از تجربيات گذشته نمي تواند يک چنين مفهومي در بر داشته باشد. پيش از اينکه هر گونه قضاوتي کنيد، بايد ببينيد که ارتباط قبلي او چه مدت زماني به طول انجاميده. اگر آنها ارتباط طولاني مدتي با هم داشتند، بنابراين بايد اين انتظار را داشته باشيد که هرزگاهي جملاتي در مورد نامزد قبلي شريک خود بشنويد. دليلش هم اين است که به هر حال براي مدت زماني با هم بوده اند و در حال حاضر او جزئي از زندگي گذشته ي همسرتان را تشکيل مي دهد. البته بايد به شدت توجه داشته باشيد که صحبت کردن در مورد نفر قبلي، صرفاً به آن معنا نيست که شريک زندگيتان احساس خاصي نسبت به فرد مورد نظر دارد. او فقط حقايق و اتفاقاتي را که برايشان افتاده براي شما تعريف مي کند.

شما همچنين بايد به اين مطلب توجه کنيد که شريکتان در چه زمينه اي در مورد نامزد قبلي اش با شما صحبت مي کند. اگر به طور مکرر شما را با نامزد قبلي اش مقايسه مي کرد بنابراين بايد نتيجه بگيريد که: “بله، با مشکل بزرگي روبرو هستيد.” اگر شريک شما عادت به مقايسه کردن داشته باشد و هميشه شما را با نامزد قبلي (و يا هر کسي ديگري) مقايسه کند، پس بايد متوجه باشيد که مشکل از جانب اوست و اين رابطه از سلامت مناسب اجتماعي برخوردار نمي باشد. همانطور که پيشتر نيز به آن اشاره کرديم، بايد بدانيد که همه ي انسان ها متفاوت هستند و شما تحت هيچ شرايطي نبايد احساس کنيد که شريکتان شما را با کسي مقايسه مي کند. اين مسئله را نيز بايد در نظر بگيريد که اگر گاهي اوقات به برخي از رفتارهاي متداول شريک قبلي شان اشاره کردند، درست نيست بيش از اندازه حساسيت به خرج دهيد، چراکه قصد آنها فقط بازگو کردن شرايط عادي زندگي شان است.

اگر متوجه شديد که نامزد قبلي و شريک فعلي زندگيتان اصرار دارند که به هر طريقي که شده به ارتباط خود با هم ادامه دهند، حتي در حد يک دوست کاملاً عادي، آنوقت بايد کمي مراقب باشيد. اگر چنين اتفاقي روي داد، نگران شدن شما يک امر کاملاً طبيعي است. اگر نامزد قبلي سعي مي کرد که حضور خودش را حفظ کند و نامزدتان نيز مجدداً شروع کرد به صحبت کردن در مورد او، بايد احتمال دهيد که شايد مجدداً شعله هاي عشقشان در حال روشن شدن است.

بهترين کاري که ميتوانيد انجام دهيد اين است که احساسات واقعي خود را با طرف مقابل در ميان بگذاريد و به او بگوييد که چه مسائلي باعث ايجاد نگراني در شما شده اند. شايد به شرايطي برخورد کنيد که نامزد قبلي و شريک شما بخواهند به رابطه ي دوستانه ي خود ادامه دهند. در اين حالت تصميم گيري با شماست که در اين رابطه باقي بمانيد و ارتباط آنها را از نزديک کنترل کنيد و  يا او را ترک کنيد.

 


 با مدفایلز به روز باشید …


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *