۹ نکته برای داشتن موهای زیبا


براي داشتن موهايي زيبا چه کاري انجام دهيم؟ اگر دوست داريد هنگامي که مقابل آينه ايستاده ايد و به شانه کردن موهاي خود مشغول هستيد، از برق و زيبايي موهايتان به وجد بياييد؛ رعايت نکاتي را که مي تواند کمک بسياري به اين امر بکند در برنامه زندگي خود قرار دهيد.


در اين جا به برخي نکات اشاره مي کنيم:

۱ – انتخاب يک شامپوي مناسب مهمترين راه براي حفظ سلامت موي سر است.شامپو مسئول پاک کردن موها از هرگونه آلودگي، گرد و خاک و چربي است که بر روي سر انباشته شده و برايش دردسر ساز شده اند. حال اگر شامپوي انتخابي ما توان از بين بردن اين مواد زايد را نداشته باشد، در واقع به مهمترين وظيفه خود عمل نکرده است.

هيچگاه سشوار داغ را روي موي خيس نگيريد چرا که اين کار باعث شکنندگي مو مي شود. اگر هم عجله به خشک شدن سريع مو داشتيد، سشوار را روي گرماي کم يا متوسط بگذاريد و آن را از فاصله دور به شکلي که مرتب آن را روي قسمت هاي مختلف مو مي چرخانيد نگه داريد. هيچگاه براي چند دقيقه بر روي يک نقطه متوقف نشويد.

۲ – هميشه با توجه به نوع و جنس مو شامپوي خود را انتخاب کنيد . شخصي که موي چرب دارد نبايد از شامپويي که مختص موهاي خشک است استفاده کند

۳ – به نحوه شستن موها دقت کنيد . به آرامي موها را بشوييد و به تميز شدن تمامي قسمت هاي آن توجه نماييد.

۴ – براي نرمي مو از نرم کننده استفاده کنيد.

اگرچه بسياري از توليدکنندگان ادعا مي کنند که شامپوهايشان حاوي نرم کننده است، اما بسياري از آنها فاقد اين ماده هستند و در نتيجه شخص نياز دارد تا از يک نرم کننده جانبي نيز بهره ببرد.

۵ – پس از شستن، موهاي خود را به آرامي با يک حوله خشک کنيد.

 


توجه داشته باشيد که هيچگاه سشوار داغ را روي موي خيس نگيريد چرا که اين کار باعث شکنندگي مو مي شود. اگر هم در خشک کردن سريع مو عجله داشتيد، سشوار را روي گرماي کم يا متوسط بگذاريد و آن را از فاصله دور به شکلي که مرتب آن را روي قسمت هاي مختلف مو مي چرخانيد نگه داريد. هيچگاه براي چند دقيقه بر روي يک نقطه متوقف نشويد.


 

۶ – از شانه کردن موي خيس، جداً بپرهيزيد

بگذاريد موهايتان کمي خشک شوند سپس با شانه اي که دندانه هايش نيز درشت است، موي خود را شانه کنيد.

۷ – از برس هايي استفاده کنيد که نرم و انعطاف پذير باشد. انتخاب يک شامپوي مناسب مهم ترين راه براي حفظ سلامت موي سر است.

۸ – از رنگ مو کمتر استفاده کنيد و در صورت استفاده، مو را مرتب تقويت کنيد.

۹ – از قرار گرفتن در نور شديد خورشيد براي مدت زمان طولاني پرهيز کنيد . اين کار مي تواند بر ساختمان پروتئيني مو اثر بگذارد و آن را شکننده کند.

 

 


 با مدفایلز به روز باشید …


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *