پیامبر خدا صلی الله علیه و آله : «هیچ مالی هرگز بر اثر صدقه دادن کم نمی شود، پس ببخشید و نترسید».


امام علی علیه السلام : «هیچ کس را از دنیایش بهره ای نیست، مگر آنچه را برای آخرتش انفاق کند».


 


 خیریه همت با ۲ اولويت تهيه جهيزيه و كمكهاي درماني براي خانواده هاي نيازمند تاسيس شده است و البته اگه کار خیر دیگه ای هم پیش اومد با همفکری دوستان بررسی میکنیم و ان شاءالله اقدام.
اين يادآوري هم ضروري است كه ميزان كمكها اصلا مهم نيست و مهمترين موضوع “مشاركت” است.


 

 

Image result for ‫خانه تحول‬‎

خانه تحول : سلام مهربون چه خوبه که اینجایی . چشم به راهت بودم . من حسابی تشنمه ، تو چی؟! تو هم تشنه ی نوشیدن آب زلال یه چشمه هستی؟ دل من آب می خواد و کلی قاصدک! آخ که چه کیفیداره سیراب شدن و حرف های دل رو زدن . چیزایی که آدم گنده ها اصلا ازش سر در نمیارن!


 

 

 

 محک سازمانی است که از انگیزه والای خدمت به همنوع سرچشمه گرفته و توجه خود را معطوف بیماری سرطان کودکان در سطح ملی و بین المللی و در حوزه‌های امور خیریه، درمان و تحقیقات نموده است. حمایت همه جانبه از کودکان مبتلا به سرطان و خانواده آنان در بخش خیریه، درمان کودکان مبتلا به سرطان در ایران و در چهارچوب منشور حقوق بیمار و بر اساس جدید ترین و کارآمدترین روش‌ها و آخرین دست آوردهای علم پزشکی در بخش درمان و انجام تحقیقات علمی در زمینه بیماری سرطان برای کشف علل بروز بیماری، روش‌های تشخیص، پیشگیری و روش‌های نوین درمان، ماموریت این سازمان است.


 

 

 

 ارائه خدمات درمانی و حمایتی، در سطح استانداردهای بین المللی به بیماران مبتلا به سرطان و خانواده آنان بدون محدودیت سن، ملیت، مذهب، جنسیت، نوع و مرحله بیماری سرطان و کمک به تجهیز بیمارستان های دانشگاهی


 

 

 

 

 انجمن برنا ، با توجه به پیشینه بیش از یک دهه فعالیت تعدادی از افراد دارای معلولیت وغیر معلول که بیش از یک دهه فعالیت و همدلی در حوزه معلولان را با یکدیگر تجربه کرده بودند با یکدیگر هم قسم شدند که انجمن برنا را نه تنها در حوزه معلولان بلکه فراتر، در حوزه سالمندان نیز تاسیس کرده و تشکلی فراگیر و فرامرزی بوجود آورند و همچنین در کمک به افراد و کودکان سرطانی نیز سهیم باشند و حیطه فعالیت شان را در داخل کشور در سطح ملی و در خارج از مرزها نیز در سطح بین المللی گسترده نمایند. انجمن برنا به عنوان تشکلی مردم نهاد ، غیرسیاسی و غیر انتفاعی در سال ۱۳۸۰ متولد گردید.


 

 

 

آسایشگاه خیریه معلولین ذهنی امیرالمومنین سبزوار

برای بهره بردای کامل از آسایشگاه معلولین ذهنی امیرالمومنین باید کارهای باقیمانده زیر نیز به سرانجام برسد:

۱-ساخت درمانگاه ویژه معلولین

۲-تخریب ساختمان قدیم اداری و احداث ساختمان مناسب اداری جدید

۳-تکمیل محوطه در حال انجام و توسعه ی فضاهای سبز و بازی مناسب برای مددجویان

۴-ایجاد رختشویخانه جدید و مناسب

 


 

 

بنیاد خیریه مرکز جامع سالمندان مادر سبزوار ما با حضور جمعي از خيرين و نيك انديشان سبزوار به لطف خداوند بزرگ و دست ياري زدن به انديشه هاي والاي مردم و با همت و تدبير اداره بهزيستي شهرستان سبزوار در بهمن ماه سال ۱۳۷۹ با حضور گرم و صميمانه رياست محترم سازمان بهزيستي كل كشور،آسايشگاه خيريه سالمندان مادر سبزوار افتتاح گرديد و از هشتم ارديبهشت ماه سال ۱۳۸۰ با پذيرش يك گروه ۱۱ نفري سالمندان زن اعزامي از مرکز استان شروع به فعاليت نمود كه با سعي و تلاش پرسنل مركز و هیأت امناء ، تا پايان سال ۱۳۸۰ ظرفیت مرکز به ۶۰ نفر رسید. از آنجایی که این مرکز تنها موسسه خیریه نگهداری از سالمندان زن می باشد که در سطح استان پهناور خراسان فعالیت می نمود لذا ظرفیت موجود جوابگوی حجم زیاد متقاضیان نبوده و هیأت امناء مرکز به همت سازمان بهزیستی تلاش نمودند تا ظرفیت را تا پایان سال ۱۳۸۳ به ۹۰ نفر رسانده و تا پايان سال ۱۳۸۵ اين ظرفيت به ۱۵۰ نفر ارتقاء يافت . در حال حاضر آسايشگاه خيريه سالمندان مادر با ظرفيت ۱۵۰ نفر بزرگترين مركز نگهداري از سالمندان زن در شرق كشور مي باشد .


 

 

موسسه خیریه پیام امید موسسه پيام اميد تشكلي است غير دولتي كه فعاليت غير رسمي خود را از سال ۷۶ (۱۸ سال ) و فعالیت رسمی خود را از سال ۸۲(۱۳سال) شروع كرده است. در تاریخ ۸۲/۰۱/۰۵ طی شماره ثبت ۷۴۶/۶۷۸۹/م در سازمان جوانان و در سال ۱۳۸۵ به شماره ثبت ۱۴۳۲۶۳/۸ در وزارت کشور ثبت گردیده است. كارنامه موسسه پيام اميد در اين سالها مملو از كمك به همنوع مي باشد، از تدريس در موسسات بهزيستي گرفته تا تهيه جهيزيه عروسان نيازمند ، از كمك به زلزله زدگان بم گرفته تا ياري خانواده هاي تحت پوشش و از كمك به درمان بيماران كم بضاعت تا فرهنگ سازي امور خيريه در جامعه.

 

 


موسسه حمایت از بیماران خاص حضزت علی اصغر

این موسسه به عنوان یک سازمان غیر دولتی (NGO) در جهت بهبود وضعیت بیماران خاص و صعب العلاج شهرستان سبزوار شروع به کار نموده است.

در حال حاضر بیش از ۶۰۰۰۰ بیمار خاص در کشور وجود دارند که از این تعداد ، ۲۵۰ نفر در شهرستان سبزوار به سر می برنــد جدا از بیماران خاص (دیالیز- پیوند کلیه – تالاسمی – هموفیلی – MS) تعداد زیادی از افراد ، از بیماریهای سخت درمان رنج می برند که بهجز بار روانی و عاطفی تحمیل شده بر خانواده و فرد بیمار، از نظر درمان و هزینه آن نیز دچار مشکل بوده و چه بسا به علت مشکلات مالی درمان  را شروع نکرده و یا در نیمه رها می کنند. ….

 

 

 

 

 

 


با معرفی سایت های خیریه به ما ، در ثواب امر ترویج خیریه شریک شوید …


♥ معرفی موسسه خیریه